Burak Çağrı Günay

Burak Çağrı Günay

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Lise ve üniversite eğitimini Amerika’nın Massachusetts eyaletinde tamamlayan Günay, 2015 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Koç Topluluğuna bağlı yüksek teknoloji yatırım şirketi Inventram’da pazar araştırması ve yeni projelerin değerlendirilmesinde rol almıştır. Sonrasında sırasıyla M&A ve kurumsal finansman danışmalığı veren Alantra Daruma ve Feronia Partners şirketlerinde finansal analist olarak çalışmıştır.

2018-2022 yılları arasında Energy China (Çin Devlet şirketi) Türkiye ofisinde Proje Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. Yenilenebilir enerji projelerinin keşfi, finansal fizibilite çalışmaları, süreç ve finansman danışmanlığı ve EPC kurulumlarında aktif görev almıştır. 3 yılı aşkın süre içerisinde 500 MW kurulu güç kapasitesine sahip Konya Ilgın Termik Santral projesi, Ukrayna Kiev günlük 1500 ton kapasiteli katı atık yakma tesisi, akıllı elektrik dağıtım hatları ve benzeri hem geleneksel hem de yenilenebilir enerji projelerinin anahtar teslim EPC sözleşmelerinin gerçekleştirilmesinde rol almıştır.

Profesyonel çalışmalarının yanı sıra Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 18 MW kurulu güç kapasitesiyle faaliyet gösteren Rüzgar Enerjisi Santrali ve 13,75 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santralinin de ortağıdır.

Ayrıca Burak Çağrı Günay, Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurul üyeliğinin yanı sıra teknoloji alanında erken aşama girişimlere yatırım yapan girişim sermayesi fonu Startupfon Danışma Kurulu üyesidir.

Lisans: Economics & Finance, Bentley University, Massachusetts, ABD

Yüksek Linans: İngilizce MBA, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye